Obrázkové hlavolamy

 

Obrázkové hlavolamy potrápí vaši šedou kůru mozkovou pomocí různých obrázků, ke kterým se vážou jisté úkoly. Je zde třeba zapojit představivost a pozorně si prohlédnout obrázek i přečíst zadání. Každý zde prezentovaný obrázkový hlavolam se dá vyřešit. Správnost odpovědi si můžete ověřit pod hlavolamem, kde je ukryto jeho řešení.

OBRÁZKOVÉ HLAVOLAMY

Obrázkový hlavolam – Obrazce

Na obrázku vidíte pět různých obrazců. Vašim úkolem je najít jeden, který mezi ně nepatří. Na první pohled jednoduché zadání není na druhý pohled až tak jednoduché a na třetí pohled se může zdát, že úkol ani vyřešit nejde. Nicméně ono to skutečně jde… přijdete na to? Který obrazec tam nepatří?

Obrázkový hlavolam – Ovoce

Na obrázku vidíte několik obrázků zasazených do matematické rovnice. Dokážete správně určit, jaké číslo bude místo otazníku? Pozor! Velká část lidí tento obrázkový hlavolam vyřeší špatně! Tak si na něm dejte záležet.

Obrázkový hlavolam – Rozdíly

U tohoto obrázkového hlavolamu je zadání velmi jednoduché: Najděte šest rozdílů. Pokud se vám to nepodaří, najdete níže řešení. Nicméně ty rozdíly tam skutečně jsou. 

Obrázkový hlavolam – Knoflíky

Vlevo na obrázku vidíte šachovnici s osmi políčky. Na této šachovnici jsou umístěny modré a červené knoflíky. Vašim úkolem je přeskládat knoflíky tak, aby si vyměnili místo a šachovnice vypadala tak jako ta vpravo. Musíte ale dodržet následující pravidla: Knoflík se může pohybovat vždy jen...

Obrázkový hlavolam – Váha karet

Na obrázku vidíte jasnou úlohu. Co je třeba přidat místo otazníku, aby byla váha v rovnováze? Na první a druhé váze vidíte, jaké znaky jsou v rovnováze. Přijdete podle toho na to, které znaky bude třeba dodat na třetí váhu?

Obrázkový hlavolam – Přesuň číslo

Na obrázku vidíte rovnici, která se na první pohled nerovná. Vašim úkolem je přemístit jednu číslici tak, aby rovnice platila. Není možné žádnou číslici ubrat nebo přidat – pouze jednu přemístit.

Obrázkový hlavolam – Přidej čárku

Na obrázku vidíte rovnici, která se nerovná. Vašim úkolem je do vzorce nakreslit jednu čárku tak, aby se rovnice rovnala. Dokážete to? Jako menší nápovědu můžeme prozradit, že nejde o přeškrtnutí znaménka = aby vznikla nerovnice. Tato rovnice se musí rovnat!

Obrázkový hlavolam – Nerovnajicí se čísla

Na obrázku můžete vidět zajímavý hlavolam. Je tam několik rovnic, které se ovšem nerovnají. Dokážete vysvětlit, podle jakého klíče jsou tyto příklady napsány?
1 | 2 | 3 >>