Optické klamy - videa

 

Zde naleznete optické klamy, které byly natočeny na video. Ve většině případů se jedná o skutečně geniální optické klamy, kdy budete žasnout nad tím, jak mohl někdo něco takového vytvořit. Jasně se tak ukazuje, že ani vlastním očím se nedá vždy věřit.

V žádném videu se nepoužívají počítačové nebo jiné efekty. To co na videích vidíte je čistá realita.

OPTICKÉ KLAMY - VIDEA

Optický klam - Jak získat čokoládu z ničeho

Představte si, že máte čokoládu, ze které ulomíte jednu kostičku a čokoláda zůstane stále stejně velká. Přesně takovou čokoládu uvidíte v tomto videu. Stačí čokoládu šikovně rozříznout a čokoláda už nikdy nedojde. Nebo je v tom nějaký háček?    

Optický klam - Pohyblivé obrázky

Následující video neukazuje optický klam v pravém slova smyslu. Nicméně i zde je oko klamáno, protože to co vidíme, se ve skutečnosti neděje. Každopádně se jedná o velmi zajímavé video a určitě by zde nemělo chybět.  

Optický klam - YES nebo NO

Vždy je dobré podívat se na problém z několika stran, protože ne vždy to co vidíme jako jasné řešení, je to správné. Tak jak to ukazuje na tomto videu velmi povedený optický klam.  

Optický klam - Kuličky II

Na videu vás čeká úžasný oční klam, ve kterém to vypadá, jakoby se kuličky vzepřely gravitaci. Přesto jako i u jiných očních klamů je rozdíl mezi tím, co oko vidí a jak to ve skutečnosti je.  

Optický klam na videu - Stín

Na tomto videu naleznete zajímavý optický klam, který pracuje s barvami. Na vide u je šachovnice, která je rozdělená na bílé a šedé čtverce – a nebo to tak možná není….  

Optický klam - Kuličky

Video ukazuje velmi věrně optickou iluzi, která nám ukazuje, že se kuličky kutálí do kopce. Odhalení celého optického klamu naleznete také v tomto videu a věřte, že to stojí za to.  

Optický klam - Pohybující se krychle

Zajímavý oční klam zachycený na videu ukazuje, jak se krychle pohybuje před bílou deskou jen na základě pohybu dané desky. Ke konci videa je prozrazeno, jakým způsobem byl oční klam vytvořen.