Pozornost a soustředění

 

Někdy se prostě stane, že hledané klíče máte nakonec v kapse, že na hledanou věc koukáte a přesto ji nemůžete najít nebo si prostě nevšimnete, že si vaše partnerka zkrátila vlasy o 5cm (platí zejména pro muže). Na této stránce si můžete otestovat, jak to s vaší pozorností skutečně je a jak dobře se dokážete soustředit.

POZORNOST

Slova v obrázku

Na obrázku vidíte rodinu, která je zabraná do čtení. Samotný obrázek je ale trochu speciální. Je v něm totiž schováno šest slov, které mají vždy něco společného se čtením (pozor, jedná se o anglické výrazy, viz nápověda níže). Dokážete všech šest slov najít?  A pokud ano, tak jak dlouho...

Co je na obrázku schovaného?

Na obrázku je možné vidět pěknou krajinu s kouzelnou bránou. Navíc je ale na obrázku něco, co je velmi dobře ukryto. Odhalíte, co se na obrázku skrývá?

Najdete fialový bonbón?

Na obrázku můžete vidět spoustu barevných bonbónů M&M. Dokážete najít jeden, který je fialový?  A ano, skutečně tam je. Pokud budete potřebovat obrázek zvětšit, stačí na něj kliknout. 

Reflex test - Ovečky

Reflex test je velmi jednoduchá hra, která prověřuje vaše reflexy, postřeh i soustředěnost. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Hru spustíte tlačítkem GO. Poté se vám ukáže louka a na jejím levém okraji pasoucí se ovečky. Ty ovečky ale chtějí utéct pryč přes louku (doprava). A vy jim v tom musíte...

Najdete na obrázku kočku?

Na tomto obrázku je vyfocená kočka. Vůbec není nijak schovaná a skutečně tam je. Za jak dlouho ji najdete? Otestujte svou pozornost! Pro měření času můžete použít připravené stopky níže.

Najdi kurzor své myši

Na tomto obrázku je spousta kurzorů, které vypadají úplně stejně, jako kurzory vaší myši. Úkol je následující, klikněte na obrázek tak aby se zvětšil na celou velikost. Zkuste si jej co nejlépe zapamatovat. Poté zavřete oči a najeďte na něj kurzorem své myši. Otevřete oči a zkuste najít svůj...

Najděte písmeno C

Tento test pozornosti je omezen na jednu minutu. Dokážete za tuto dobu najít písmeno "C"? Čas si můžete změřit na připravených stopkách níže.

Najděte obličej mezi kávou!

V tomto testu pozornosti je na obrázku vyfocená velká spousta kávových zrnek. Nějakou náhodou se tam ale připletl lidský obličej. Budete schopni jej najít? A pokud ano, tak za jak dlouho? Držíme vám palce! Čas si můžete změřit na připravených stopkách níže.

Najdete tvář mezi listím?

Na obrázku je spadané podzimní listí. Mezi tímto listí je ale ukrytá lidský obličej. Za jak dlouho jej dokážete jej najít? 

Test pozornosti - Karty

Zkuste nejprve sami přijít na způsob, jak to kouzelník na videu provedl. Svou domněnku poté můžete ověřit v řešení pod videem.  
1 | 2 >>