Nakreslete jedním tahem

 

Zde jsme pro vás připravili kategorii, kde máte možnost vyzkoušet si kreslení jedním tahem. Otestovat a zdokonalit zde můžete inteligenci, důvtip a samozřejmě také logické myšlení. Všechny úkoly zde prezentované lze skutečně nakreslit jedním tahem. Nebudete se tedy trápit nad chytákem, abyste následně zjistili, že to vlastně nejde.

U každého úkolu je také prezentováno řešení. Samozřejmě je možné, že naleznete i jiná řešení než ty naše a to je naprosto v pořádku. Tyto úlohy mají vždy více řešení, takže jde jen o to, jestli se vám podaří nakreslit daný obrazec jedním tahem.

 

NAKRESLETE JEDNÍM TAHEM

Jedním tahem – Okno

Na obrázku je čtverec s několika čarami uvnitř připomínající okno. Dokážete nakreslit tento obrazec jedním tahem? Samozřejmě nesmíte přejet po nakreslené čáře znovu. Je třeba říci, že to skutečně jde, jak se můžete přesvědčit níže v řešení. Určitě to ale zkuste zvládnout sami, není to tak...

Jedním tahem – Čtverce

Na obrázku vidíte několik čtverců speciálně poskládaných do zajímavého obrazce. Dokážete nakreslit tento obrazec jedním tahem? Samozřejmě nesmíte přejet po nakreslené čáře znovu. Je třeba říci, že to skutečně jde, jak se můžete přesvědčit níže v řešení. Určitě to ale zkuste zvládnout sami,...

Jedním tahem – Štíty

Pokuste se nakreslit obrazec s názvem Štíty, který vidíte na obrázku. Jako vždy nesmíte přejet po nakreslené čáře znovu. Jde skutečně o to nakreslit obrazec jedním tahem. Samozřejmě to jde, takže se nemusíte bát, že budete hledat řešení nadarmo. 

Jedním tahem – Hvězda

Na obrázku vidíte zajímavý obrazec připomínající orámovanou hvězdici. Zkuste tento obrazec nakreslit jedním tahem tak, abyste netáhli po nakreslené čáře vícekrát. Není to sice nic jednoduchého, ale skutečně to jde. Níže naleznete samozřejmě také řešení.

Jedním tahem – Trojúhelníky

Na obrázku vidíte obrazec – Trojúhelníky. Dokážete tento obrazec nakreslit jedním tahem tak, abyste po nakreslené čáře nejeli vícekrát? Tento obrazec již není tak jednoduchý, ale pokud zapřemýšlíte, tak se vám to určitě podaří. Pro všechny případy ale samozřejmě najdete níže řešení.

Jedním tahem - Zobáček

Na obrázku vidíte obrazec – Zobáček. Dokážete tento obrazec nakreslit jedním tahem tak, abyste po nakreslené čáře nejeli vícekrát? Určitě je to možné a není to ani moc těžké. Pro všechny případy ale samozřejmě najdete níže řešení.

Jedním tahem - Domeček

Na obrázku vidíte obrazec – Domeček. Dokážete tento obrazec nakreslit jedním tahem tak, abyste po nakreslené čáře nejeli vícekrát? Jedná se o poměrně známou věc, takže byste s tím neměli mít problém. Pro všechny případy ale samozřejmě najdete níže řešení.