Optické klamy

 

Vítejte na stránce, která Vám představí ty nejlepší optické klamy, které existují. Přestože mnoho lidí říká, že věří jen tomu, co mohou vidět na vlastní oči, nejedná se o tu nejlepší metodu rozeznání pravdy. Po zhlédnutí následujících obrázků, které prezentují optické klamy, si možná uvědomíte, že najít pravdu, je mnohem obtížnější – ne-li nemožné.

Veškeré zde prezentované obrázky fungují jen na základě vnímaní Vašima očima a zpracováním ve Vašem mozku. Nejedná se tedy skutečně o žádné finty. Když je třeba uvedeno, že jsou čáry rovné, nebo že obrázek nebliká, je tomu skutečně tak.

OPTICKÉ KLAMY

Optický klam - Točící se kolečka

Na obrázku vidíte několik koleček. Aby se roztočili, je nutné kliknout na obrázek (případně jej otevřít v novém panelu). Kolečka se roztočí, ale  - na kterou stranu se vlastně točí….?? Tento optický klam znovu ukazuje, že ne vždy můžeme věřit vlastním očím. Jako u všech optických klamů na...

Optický klam - Šachovnice

Tato zajímavá šachovnice vypadá, jakoby byla různě prohnutá a zdeformovaná. Jedná se ale pouze o velmi zdařilý optický klam, protože ve skutečnosti se jedná o naprosto rovnou šachovnici a veškeré přímky jsou zde rovné a od sebe stejně vzdálené.

Optický klam - Stejně dlouhé přímky

Přesto že se zdá, že žluté přímky mají různou velikost, pravda je taková, že jsou skutečně stejně dlouhé. Jedná se o velmi povedený optický klam, kde budete naprosto přesvědčeno o tom, že žlutá přímka vlevo je zcela určitě menší – ale skutečně tomu tak není. Žluté přímky jsou stejně dlouhé.

Optický klam - Pohyblivá plocha

Tento optický klam se skládá z většího a menšího čtverce. Každý čtverec, je složen z malých černobílých hvězdiček. Když se na obrázek díváte a trochu pohnete hlavou, vypadá to, jakoby se zadní čtverec pohyboval. Přitom se ale jedná pouze o statický obrázek, který se nijak nehýbe a jedná...

Optický klam - Žena nebo muzikant

Skvělý optický klam, nebo spíše dva obrázky v jednom ukazuje tento obrázek. Co se vlastně na obrázku nachází? Tvář ženy nebo muzikant hrající na saxofon?
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>