Optické klamy

 

Vítejte na stránce, která Vám představí ty nejlepší optické klamy, které existují. Přestože mnoho lidí říká, že věří jen tomu, co mohou vidět na vlastní oči, nejedná se o tu nejlepší metodu rozeznání pravdy. Po zhlédnutí následujících obrázků, které prezentují optické klamy, si možná uvědomíte, že najít pravdu, je mnohem obtížnější – ne-li nemožné.

Veškeré zde prezentované obrázky fungují jen na základě vnímaní Vašima očima a zpracováním ve Vašem mozku. Nejedná se tedy skutečně o žádné finty. Když je třeba uvedeno, že jsou čáry rovné, nebo že obrázek nebliká, je tomu skutečně tak.

OPTICKÉ KLAMY

Optický klam - Přečti barvy

 Na obrázku vidíte barevný text. Zkuste přečíst nahlas barvu každého textu. Tedy ne text samotný, ale pouze barvu, jakým je daný text napsán.

Optický klam - Rovnoběžné čáry

Na obrázku naleznete nepravidelnou šachovnici, jejíž vodorovné přímky vypadají všelijak, jen ne rovnoběžně. A přesto naprosto rovné, vodorovné a skutečně rovnoběžné. Bezesporu se jedná o velmi zajímavý optický klam.

Optický klam - Rotující tečka

Tento obrázek představuje velmi zajímavý optický klam. Sledujte blikající puntík neustále dokola a uvědomte si, jakou má barvu, není to nic těžkého. Poté se ale soustřeďte na prostřední křížek a znovu si zkuste uvědomit, jakou má barvu….

Optický klam - Točící se kruhy

Tato velmi zajímavá iluze nebo chcete-li optický klam, spočívá v tom, že se oba kruhy točí naproti sobě. Stačí se dívat na černou tečku uprostřed a přitom přibližovat a oddalovat hlavu od obrázku. A kruhy se točí…

Optický klam - Dvě tváře

Na obrázku právě vidíte dvě tváře, z nichž jedna se zuřivě šklebí a ta druhá má normální výraz. Zapamatujte si, která je vlevo a která vpravo a odstupte od monitoru zhruba na vzdálenost 3m (případně i trochu dále). Uvidíte, že se mezi sebou tváře prohodili…
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>