Optické klamy

 

Vítejte na stránce, která Vám představí ty nejlepší optické klamy, které existují. Přestože mnoho lidí říká, že věří jen tomu, co mohou vidět na vlastní oči, nejedná se o tu nejlepší metodu rozeznání pravdy. Po zhlédnutí následujících obrázků, které prezentují optické klamy, si možná uvědomíte, že najít pravdu, je mnohem obtížnější – ne-li nemožné.

Veškeré zde prezentované obrázky fungují jen na základě vnímaní Vašima očima a zpracováním ve Vašem mozku. Nejedná se tedy skutečně o žádné finty. Když je třeba uvedeno, že jsou čáry rovné, nebo že obrázek nebliká, je tomu skutečně tak.

OPTICKÉ KLAMY

Optický klam - Neviditelný text

Skvělý optický klam, kde zblízka vypadá obrázek jako změť různých tvarů, ale z dálky se jedná o text: NEDOSTATEK SEXU KAZÍ VÁŠ ZRAK

Optický klam - Stejně velká kolečka

Tento optický klam znovu dokazuje, jak je lehce je možné oklamat lidské oko. Přestože to totiž vypadá, že středové kroužky mají různou velikost. Tedy že levý střední kroužek je větší než pravý střední kroužek. Pravda je taková, že jsou naprosto stejně velké.

Optický klam - Změna barvy

Unikátní optický klam na obrázku vás nutí vidět prostřední čárku dvojbarevnou a přitom je prostřední čárka tvořena jen jednou barvou.

Optický klam - Černé tečky

Když si obrázek pořádně prohlédnete, zjistíte, že mezi čtverečky jsou bílé tečky. Proč se tedy zdá, že jsou černé?

Optický klam - Neklidná kolečka

Na obrázku vidíte několik koleček tvořených malými kapkami. Zkuste zrakem přecházet z jednoho kolečka na druhé – a kolečka se začnou pohybovat! Nebo ne?
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>