Logická úloha – Výtah

06.12.2015 10:45

Výtah je v přízemí. Ve výtahu jsou čtyři osoby včetně mě. Když výtah dojede do prvního patra, jedna osoba vystoupí a tři osoby nastoupí. Když výtah dorazí do druhého patra, dvě osoby vystoupí a šest jich nastoupí. Třetí patro výtah vynechá a ve čtvrtém patře nikdo nevystoupí, ale dvanáct lidí nastoupí (je to velký výtah). Páté patro výtah vynechá, a když projíždí šestým patrem, tak se lana utrhnou a výtah spadne až dolů do přízemí. Všichni ve výtahu jsou mrtví. Jak se mi podařilo přežít?

ŘEŠENÍ: Logická úloha – Výtah

Já jsem vystoupil již v prvním patře, takže jsem při pádu ve výtahu nebyl.

Další zajímavé logické úlohy:

Bowling

Zaměstnání

Most

 

Diskusní téma: Logická úloha – Výtah

Chci být soudek, ale...

Datum: 24.06.2020 | Vložil: Chci být soudek

Třeba ten dement (v hádanek uvedeno - JÁ - to sedí) běžel po schodech a sledoval kolik je jich uvnitř/kdo nastupuje. Proč by dělal takovou krajinu? Řekl někdo že pan JÁ ten výtah neodsekal - většinou samy nepadaj - aby zabil bejvalku?

Možná špatně čtu

Datum: 18.02.2020 | Vložil: Filosof

Možná špatně čtu, ale z čeho vyplývá, že "hrdina hádanky" věděl, kolik bylo ve výtahu v době pádu lidí?
Pokud by to měl vědět, nemá úloha podle mého názoru řešení, protože i kdyby vystoupil ve druhém patře, mohl sice zjistit (z počtu mrtvol) pouze rozdíl v počtu osob, se kterými výtah odjel z druhého patra, a osob přítomných ve výtahu v době pádu. ale nic jiného (pokud by ve čtvrtém patře dva lidé vystoupili a čtrnáct nastoupilo, byl by výsledek matematicky stejný).

???

Datum: 31.10.2019 | Vložil: Inteligent

Seš duch nebo co že víš kolik lidí nastoupilo v těch vyších patrech nebo ti snad někdo kdo byl v tom výtahu řekl když byl mrtvej nebo ti to snad řekl v nebi

Re: ???

Datum: 20.12.2019 | Vložil: rosta

22 ze jsi ta prvni osoba ktera vistoupila jako prvni

Re: Re: ???

Datum: 24.06.2020 | Vložil: Oběšenci nosí rtěnku

???

Datum: 23.03.2019 | Vložil: ???

Jsem mluvící výtah

Problematické

Datum: 17.03.2019 | Vložil: Jiří Zajíc

Jediné jakž takž logické vysvětlení je:
Ten, kdo referuje o události, vystoupil ve DRUHÉM POSCHODÍ.
Díky tomu věděl, kolik je ve výtahu osob před poslední zastávkou ve 4. patře (bylo jich tem 10). Že to bylo ve 4. patře, se dá celkem dobře odhadnout.
Kolik lidí nastoupilo při poslední zastávce, se pak dalo určit z CELKOVÉHO počtu osob (bohužel mrtvých) ve výtahu.

Re: Problematické

Datum: 21.02.2020 | Vložil: Filosof

Kolik lidí nastoupilo při poslední zastávce se z celkového počtu osob ve výtahu v době pádu určit nedá, dá se určit pouze rozdíl, protože pokud by ve 4. patře vystoupili dva lidé a 14 jich nastoupilo, byl by výsledek matematicky stejný.
K tomu, aby "hrdina hádanky", který vystoupil ve druhém patře, určil, kolik lidí ve 4. patře nastoupilo, by musel splňovat ještě dvě podmínky: musel by mít skvělý postřeh a paměť, aby si zapamatoval vzhled všech lidí, nastupujících i vystupujících, a musel by mít možnost vidět všechny mrtvoly (které by navíc musely být všechny identifikovatelné). O tom se však v hádance nic nepíše, takže je to jenom hypotetická konstrukce.

A co třeba

Datum: 13.09.2018 | Vložil: Sisi

... že jsem mluvící moucha, která se považuje za člověka (nebojte, chodím/létám s tím k odborníkovi)?

nejsem kokot

Datum: 19.03.2018 | Vložil: izi

vystoupil jsem před tím, než spadl vystoupil

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek