Hádanka - Medvěd

31.08.2013 23:58

Jednoho krásného dne se takhle toulá jeden člověk krajinou, když tu narazí na medvěda! Člověk se tak lekne, že vykřikne a začne utíkat na sever. Medvěd se lekne toho výkřiku a začne utíkat na západ. Po chvíli zběsilého úprku i člověk uvědomí, že má vlastně pušku a že by mohl medvěda ulovit. Zamíří tedy na jih a za chvíli před sebou uvidí onoho medvěda. Otázka zní: jakou má medvěd barvu?

ŘEŠENÍ: Medvěd

Medvěd má bílou barvu.

Jedná se o ledního medvěda, protože se nacházel u severního pólu. Pouze na severním pólu je možné jít na sever a poté na jih tak, abyste se dostali západně od místa, ze kterého jste vyšli.

Diskusní téma: Hádanka - Medvěd

dodejte upřesnění

Datum: 16.10.2018 | Vložil: Karel

Hádanka je velmi pěkná. Ale podle mě málokoho napadne, že po návratu na jih potkal stejného medvěda,. To by napadlo jen blázna a chtělo by to do zadání hádanky dopsat

Re: dodejte upřesnění

Datum: 16.10.2018 | Vložil: Karel

omlouvám se, přehlédl jsem jedno slovíčko, je to v pořádku.

Druhé řešení

Datum: 25.06.2018 | Vložil: Rýpal

Druhou odpověď nalezneme pochopitelně poblíž pólu jižního. Člověk doběhne na stejné místo, kde byl a kam se celý zmatený medvěd vrátil po několik set metrů dlouhé rovnoběžce. Jelikož na jižním pólu medvědi nežijí, musel tam být dovezen výzkumníky (o to více je zmaten). Nyní bychom se tedy neměli zabývat barvou medvěda (kterou nelze ani určit, lze pouze určit pravděpodobnost ze statistik) ale neetickým zkoumáním životaschopnosti medvědů v extrémních podmínkách.

Re: Druhé řešení

Datum: 20.07.2018 | Vložil: Mocpekny

Na jiznim to nebude fungovat... Neuvidis medveda

Datum: 29.12.2014 | Vložil: majky

bielyvlebo ten clovek dobehol presne na severny pol ked sa vydal na juh a tam ziju len ladove nedvede...

Přidat nový příspěvek